Oficjalna Strona formacji TERCET czyli KWARTET

Historia

Tercet czyli Kwartet” nie wiadomo dokładnie, co oznacza ta nazwa. Trzech aktorów na scenie i jeden pianista? Trzech panów i jedna kobieta? Nieważne... Najistotniejsze jest to, że stanowią najwszechstronniejszą i najbardziej rozśpiewaną grupę aktorsko - kabaretową w Polsce.

Obsypani nagrodami na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrodami „Prometeusza” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki estradowej, nagrodami aktorskimi za role teatralne i telewizyjne.
Gwiazdy musicali "Kabaret" (Hania), „Miss Sajgon” i „Pięciu braci Moe” (Robert) oraz „Chicago” (Hania, Robert, Piotr), spektakli Teatru TV, uczestnicy wielobarwnych kabaretowych i muzycznych przedsięwzięć telewizyjnych, odtwórcy głównych ról w wielu filmach fabularnych i serialach komediowych, od czasu do czasu występują razem.

Ze swoimi przedstawieniami byli już prawie wszędzie, łatwiej byłoby wymienić, gdzie nie byli np. w Islandii (bo zimno), w Albanii (bo nie ma tam wystarczającej ilości polskojęzycznej publiczności).
Nie jest łatwo zebrać całą czwórkę razem. Wojtek, wykładowca AM w Warszawie, autor wielu kompozycji do teatru, filmu i telewizji, jest najbardziej roztańczonym pianistą w kraju. Ale kiedy już się zbiorą - nie pozwolą widowni odetchnąć. Z resztą sobie również nie pozwolą. Nie sposób o tym wszystkim opowiedzieć. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

„Inteligencja, poczucie humoru, brawura, profesjonalizm...” – "Gazeta wyborcza" „Biegnijcie po bilety" zaraz po przeczytaniu tej recenzji... "Feerie pomysłów, kapitalnych tekstów, niezwykłe tempo i ... chwila zadumy nad naszym zagonionym życiem "Życie Warszawy". "Co to znaczy śmiać się z siebie tak, aby zarazić tym śmiechem widzów do tego stopnia, żeby nie chcieli opuścić widowni domagając się nieustających bisów" "Głos Wielkopolski". "Genialne pastisze Abby i innych błyskotliwości i dowcip i radość występowania" – "Wprost", "Trzy słowa: BRAWO! BRAWO! BRAWO!" – "Wieczór Wrocławia" Były i takie: "Artyści z Warszawy przyjechali na chałturę, zaśpiewali parę obrzydliwych piosenek, wzięli kasę i ... odjechali" "Gazeta [ocenzurowano]" Na szczęście była to jedyna negatywna recenzja w czasie 10 lat działalności grupy "Tercet czyli Kwartet", a ten recenzent już nie pracuje. Na prośbę widzów z resztą.